Firma HR Poznań

Skuteczna rekrutacja wymaga innowacyjnych metod docierania do kandydatów i bezbłędnej ich selekcji. Rynek oferuje szeroki wachlarz rozwiązań HR dla biznesu. Schematy i szablony nie sprawdzają się jednak w dziedzinach, w których kluczowym ogniwem są ludzie. Dlatego zespół specjalistów Forge&Frost każde przedsięwzięcie rozpoczyna dokładnym poznaniem firmy, aby elastycznie dopasować ofertę do Twoich potrzeb. W centrum naszych działań są projekty rekrutacyjne na stanowiska średniego i wyższego szczebla – zarówno kierownicze, jak i specjalistyczne czy eksperckie. Jako agencja rekrutacyjna i headhuntingowa służymy Ci usługami w zakresie:

Executive search

Jeżeli potrzebujesz pracowników o specyficznym zestawie umiejętności, na stanowiska specjalistyczne lub do kadry zarządzającej, zaufaj tej metodzie. Lider zespołu, department manager, dyrektor oddziału? Znajdziemy ich dla Ciebie z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi rekrutacyjnych i rozbudowanej sieci kontaktów biznesowych. Interesujące nas osoby pracują, nie szukają nowego pracodawcy, dysponują cennymi i rzadkimi kompetencjami, a przy tym osiągają znakomite rezultaty zawodowe. Możemy zaprosić ich do Twojego zespołu. Dokonujemy oceny ich motywacji, predyspozycji i prowadzimy negocjacje wynagrodzenia. Rzetelnie badamy referencje, aby w Twoich szeregach znajdowali się wyłącznie prawdziwi fachowcy. Wreszcie przedstawiamy kompleksową charakterystykę kandydata, raportując najistotniejsze z punktu widzenia decyzji o zatrudnieniu fakty. Zdajemy sobie sprawę z wartości czasu, dlatego dbamy o sprawną komunikację na każdym etapie procesu rekrutacyjnego. W myśl przyświecającej nam idei symetrycznych relacji „kandydat – Forge&Frost – firma”, kartą przetargową w negocjacjach będzie wizerunek Twojej firmy jako pracodawcy. Również na tym obszarze możesz polegać na naszym doświadczeniu.
Dowiedz się więcej

Headhunting

Jeden wartościowy życiorys jest cenniejszy, niż dwadzieścia niespełniających Twoich standardów. Punktem wyjścia jest diagnoza obszaru biznesowego, z którego miałby pochodzić pracownik, oraz precyzyjna charakterystyka oczekiwanego kandydata. Do nas należy staranny przegląd branż, w poszukiwaniu właściwych ścieżek dotarcia do niego. Nie ograniczamy się do pracowników wysokiego szczebla, ponieważ rozumiemy, że struktury firm o najwyższych aspiracjach są wypełnione dobrze dopasowanymi i wykwalifikowanymi pracownikami. Stawiamy na rzetelny i skuteczny headhunting i direct search. Poznań to idealne miejsce na działanie naszych wykwalifikowanych "łowców głów".
Dowiedz się więcej

Search & Selection

Ta metoda doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy poszukiwani specjaliści są aktywni na rynku pracy. Wówczas najistotniejszą kwestią jest staranne opracowanie profilu idealnego kandydata na dane stanowisko, stworzenie ogłoszenia formą i treścią dopasowanego do potencjalnego odbiorcy oraz dobór kanałów, którymi ogłoszenie do niego dotrze. Spośród zgłoszonych kandydatur wybierzemy te, które w najwyższym stopniu spełnią zdefiniowane kryteria i tylko te kandydatury przedłożymy Ci do oceny. Search & Selection to atrakcyjna i skuteczna usługa w HR Consultingu.
Dowiedz się więcej

Assessment Center

Case studies czy gry symulacyjne stanowią świetną i efektywną metodę weryfikacji kompetencji zawodowych kandydatów. Ugruntowanie oceny na obserwowanych i analizowanych działaniach daje pełniejszy ogląd ich umiejętności, niż uwzględnienie samych deklaracji. Asesorzy w oparciu o uprzednio zaprojektowany zestaw wskaźników opiniują wiedzę specjalistyczną i społeczne kompetencje uczestników. W procesie może brać udział jeden kandydat, ale zaletą AC jest możliwość równoczesnej oceny grupy osób. Metoda ta nie jest zarezerwowana tylko dla rekrutacji. Sprawdza się również – po drobnej modyfikacji – w diagnozowaniu kompetencji pracowników. Diagnoza natomiast jest znakomitym punktem wyjścia do opracowywania ścieżek rozwojowych Twojej kadry.
Dowiedz się więcej

Doradztwo personalne

Współczesny rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, co w konsekwencji przekłada się na trudności w znalezieniu odpowiednich specjalistów na konkretne stanowisko. Z pomocą wychodzą liczne agencje doradztwa personalnego świadczące szereg usług związanych z naborem odpowiedniej kadry. Jednak szablonowe rozwiązania zawodzą wszędzie tam, gdzie kluczowym elementem decydującym o sukcesie firmy są ludzie. Dlatego nasza agencja doradztwa personalnego wychodzi naprzeciw największym wyzwaniom, jakie obecnie stawia rynek pracy przed pracodawcami. Nasi specjaliści mają bogate i wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania personelem, doboru odpowiedniej kadry do firmy oraz doradztwa personalnego dla przedsiębiorstw rozpoczynających budowanie nowego zespołu pracowniczego.
Dowiedz się więcej

Rekrutacja ukryta

Rekrutacja ukryta polega na poszukiwaniu pracowników przez firmę w sposób niejawny i dyskretny. Jest to proces rekrutacji, który ma na celu znalezienie kandydata na stanowisko w firmie lecz pozostanie anonimowym w kwestii ujawniania tożsamości potencjalnego pracodawcy. W przypadku Poznania, rekrutacja ukryta może mieć miejsce w różnych branżach i dla różnych stanowisk. Potencjalni pracodawcy mogą korzystać z tej metody, gdy chcą uniknąć konkurencji ze strony innych firm. Może to być również przydatne w przypadku poszukiwania pracowników o wyjątkowych umiejętnościach lub doświadczeniu. Rekrutacja ukryta może być prowadzona przez agencje rekrutacyjne, takie jak Forge&Frost HR Consulting lub bezpośrednio przez pracodawcę. Niezależnie od tego, kto przeprowadza proces rekrutacyjny, jego głównym celem jest znalezienie kandydatów, którzy są idealnie dopasowani do wymagań poszukiwanego stanowiska.
Dowiedz się więcej

Outsourcing procesu rekrutacji (RPO)

Outsourcing procesów rekrutacyjnych może obejmować różne etapy, takie jak tworzenie ogłoszeń o pracę, zbieranie aplikacji, prowadzenie rozmów przez wyspecjalizowany zespół rekrutacyjny i sprawdzanie referencji. Przez przekazanie tych zadań firmie zewnętrznej, firma korzystająca z RPO może skupić się na strategicznych aspektach działania, zamiast poświęcać czas i zasoby na prowadzenie rekrutacji. Czym zatem różni się RPO czyli outsourcing usług rekrutacyjnych (z ang. Recruitment Process Outsourcing) od tradycyjnej usługi rekrutacyjnej i czy outsourcing procesu rekrutacji rzeczywiście przynosi korzyści? Odpowiedź na te pytania odnajdą Państwo w poniższym artykule.
Dowiedz się więcej

Rekrutacja specjalistyczna

Rekrutacja specjalistów jest niezwykle ważnym procesem dla każdej działającej firmy. W poszukiwaniu najlepszych profesjonalistów na rynku pracownika, można się natknąć na wiele wyzwań. Jednak z odpowiednim podejściem, sprawdzonymi metodami poszukiwań i narzędziami można znaleźć prawdziwe perełki wśród specjalistów. Kluczem do skutecznej rekrutacji jest dokładne zrozumienie wymagań, sprawdzenie umiejętności i doprecyzowanie oczekiwań związanych z danym stanowiskiem. To pozwala na precyzyjne określenie profilu kandydata, który będzie pasował do firmy i wykonywanej roli. Oprócz tego, warto korzystać z różnych źródeł, takich jak portale rekrutacyjne, sieci społecznościowe, a także sieci kontaktów branżowych. Dzięki temu można zwiększyć szanse na znalezienie diamentów wśród specjalistów. Warto także pamiętać o atrakcyjnym procesie rekrutacji, który przyciągnie najlepszych kandydatów. Rekrutacja specjalistyczna to zadanie wymagające zaangażowania i wiedzy, ale wynagradzane jest znalezieniem najlepszych specjalistów, którzy przyczynią się do rozwoju firmy, którego nasza firma jest w stanie się podjąć. Ważna jest także odpowiednia i skuteczna komunikacja pomiędzy pracodawcą a agencją specjalizującą się w doradztwie personalnym i rekrutacji.
Dowiedz się więcej

Oferta to jedynie drogowskaz

Każdy projekt rekrutacyjny traktujemy indywidualnie. Niestandardowe rozwiązania to nasza codzienność.
Dowiedz się więcej
HR Poznań
HR to skrót od Human Resources zwanego również Human Resources Management i oznacza zarządzanie zasobami ludzkimi. Jest to zespół wieloaspektowych czynności związanych z rekrutacją odpowiednich kandydatów do pracy, ich dalszym rozwojem w firmie oraz sprawami administracyjno-kadrowymi (tzw. serwis personalny). HR to również zarządzanie talentami oraz ich maksymalne wykorzystanie, w taki sposób, aby przyczyniły się do zwiększenia korzyści w danym przedsiębiorstwie. Jeśli zastanawiasz się, jak podnieść efektywność swojego zespołu lub w jaki, sposób pozyskać najlepszych pracowników, my jesteśmy po to, aby Ci w tym pomóc.

Nasza firma HR świadczy w tym zakresie usługi na wielu płaszczyznach, zarówno w Poznaniu, jak i na terenie całej Polski. Zajmujemy się kompleksowo HR-em miękkim oraz HR-em twardym. HR miękki, to działania związane z inwestycją w zasoby ludzkie, tzn. procesem dokształcania, ale też szkolenia zespołu, aby wydobyć z pracowników potencjał zwiększający ich efektywność w pracy. Oprócz tego HR miękki to też rekrutacja kandydatów. Nasza firma HR zna narzędzia i techniki prowadzące do zmotywowania pracowników w taki sposób, aby dawali z siebie, jak najwięcej, wytyczając tym samym odpowiednią dla nich ścieżkę rozwoju w określonym zakładzie pracy.
HR twardy to czynności koncentrujące się wokół zadań kadrowych oraz administracyjnych, takich jak zatrudnianie, zwalnianie i redukowanie personelu, ale też rozliczanie czasu pracy. Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą z zakresu prawa pracy czy ubezpieczeń społecznych. Śledzą również na bieżąco zmiany zachodzące w przepisach mogących mieć wpływ na kluczowe decyzje podejmowane w obrębie HR.

Korzystając z usług jakie proponuje nasza firma HR Poznań to miasto gdzie zyskasz przewagę nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w HR, wykorzystują szereg innowacyjnych narzędzi w swojej pracy. Wiemy, w jaki sposób pozyskać najlepszych kandydatów mających niezbędne kompetencje na dane stanowisko oraz jak ich przekonać, aby dołączyli do Twojego zespołu. Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów biznesowych w zarówno w Poznaniu, jak i na terenie całego kraju, nasza firma HR potrafi dotrzeć do najbardziej niedostępnych specjalistów, mimo że Ci zawsze są aktywni na rynku pracy.

Wejdź na stronę główną i dowiedz się więcej na temat - Consluting Poznań!

Masz pytania?

Napisz do nas!

© 2024 Forge & Frost HR Consulting
cross