Uczestnictwo w targach daje niesamowitą okazję do wypromowania swojej firmy i dotarcia do szerszej widowni. Dla firm z branży HR wszelkie wydarzenia targowe również dają szansę do rozwoju biznesu, chociaż nie w tak oczywisty sposób. Jako, że targi skupiają w jednym momencie specjalistów z konkretnych dziedzin, nam samym, agencji rekrutacyjnej, targi pozwoliły na dotarcie do nowych kandydatów. Czy zastanawialiście się jednak jak sprawa wygląda od kulis, gdy chcemy zaprezentować swoją firmę?
Zanim firma wystawi swoje stoisko na targach potrzebne jest wykonanie wielu działań. Najpierw należy określić co chcemy zaprezentować klientowi. Pomocne są wtedy pytania “jakie funkcje ma spełniać nasze stoisko?” oraz “jakiego rodzaju odwiedzających chcemy przyciągnąć?”.
Po odpowiedzeniu na owe pytania, warto znaleźć firmę, która specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu stoisk targowych. Samodzielne złożenie stoiska jest niemalże niemożliwe, a to ze względu na poziom ich skomplikowania. Odpowiednio dobrane elementy wizualne takie jak oryginalny kształt stoiska, grafiki, halogeny czy diody LED pomogą nam przyciągnąć znaczną liczbę odwiedzających, a zdecydowanie łatwiej będzie nam je pozyskać do naszego stoiska zatrudniając firmę zewnętrzną.
Równie ważną kwestią jest dobór personelu, który będzie reprezentował naszą firmę podczas targów. Takie osoby powinny się cechować łatwością w nawiązywaniu kontaktów z innymi oraz znajomością języków obcych. Jest to istotne z tego względu, że około 60% osób odchodzi od stoiska, jeżeli jego personel nie nawiąże z nimi kontaktu w ciągu pierwszej minuty obecności.
W Polsce branża targów i wystaw odpowiada za ok. 1,5% PKB, a globalna wartość tego rynku w 2019 roku, a więc jeszcze przed pandemią, wynosiła ok. 1,2 mld dol. W wyniku obostrzeń, polskie firmy z branży spotkań i wydarzeń odnotowały spadek przychodów sięgający 73%. Z tego względu zachęcamy do udziału w targach, czy to jako obserwator, czy jako aktywnie prezentująca się firma!